1E1 Yerinde Canlı ROBOTİK ÜROLOJİK CERRAHİ KURSU – İstanbul

06-07 Şubat 2014 Bakırköy Dr. Sadi Konuk E.A.H.

Toplantımız başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Endoüroloji Derneği

GÖRÜŞLER

Kursta robotla tanıştırıldık, simülasyon ve tavuk üzerinde uygulamalar yaptık elimiz alıştı robota, oryante olduk, robotu canlı hastada da kullanabileceğim hususunda özgüvenim arttı, Kendime güvenim arttı. Bizlere bu imkanı sunan Endoüroloji Derneği’ne ve başta Sn. Prof. Dr. Ali İhsan Taşçı ve sn. Doç. Dr. Volkan Tuğcu hocamıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Dr. Yavuz Güler
Özel Safa Hastanesi – İSTANBUL


 Türk Endoüroloji Derneği’ne;

İstanbul Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde 6- 7 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirmiş olduğunuz Robotik Cerrahi Kursuna katıldık. Bu kurs bizim için son derece yararlı ve sıradışı olmuştur, ve bize edindiğimiz bilgi birikimlerimizi uygulama ve pekiştirme fırsatı vermiştir. İlk gün demonsratif bir canlı ameliyat izleme imkanımız oldu. ameliyat sonrasında robot başında training yaparak deneyim kazandık ve ikinci gün yine öğretici bir canlı ameliyat sonrası özellikle tavuk üzerinde sütür atma ve doku maniplasyonları gibi tecrübeleri edindik. Robotik cerrahinin gelişiminde bu tür kursların son derece yararlı olduğu ve endoürolojinin büyük ölçüde gelişmesini etkileyeceği kanaatindeyiz. Bu kursun düzenlenmesi ve organize edilmesinde katkısı olan Endoüroloji Derneği’ne, ve ayrıca Sn. Prof. Dr. Ali İhsan TAŞÇI ve Sn. Doç. Dr. Volkan TUĞCU başta olmak üzere Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi üroloji kliniği çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.

Saygılarımızla,

Dr. A. Şener Karaca
G.O.P Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi – İSTANBUL

Dr. Vedat Çalışır
Özel Vital Hastanesi – İSTANBUL


Türk Endoüroloji Derneği’ne ;

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Uzmanı olarak 6- 7 Şubat 2014 tarihinde İstanbul Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde gerçekleştirmiş olduğunuz Robotik Cerrahi Kursu, biz üroloji uzmanları adına son derece yaralı ve verimli olmuş olmuş, edindiğimiz bilgi ve birikimlerimizi uygulama ve pekiştirme fırsatı vermiştir. İlk gün Prof. Dr. Ali İhsan TAŞÇI hocamın yaptığı robotik radikal prostatektomi ameliyatını canlı olarak izlediğimiz; içeride dışarıda olan biten herşeyi izleme, değerlendirme fırsatımız olmuştur. İkinci günse farklı bir el ; Doç. Dr. Volkan TUĞCU hocamın gerçekleştirdiği robotik radikal prostatektomi ameliyatını izledik.

İlk gün ameliyatlar sonrasında robot başında training yaparak bu deneyimi yaşadık ve ikinci gün özellikle tavuk üzerinde sütür atma doku maniplasyonları vs. gibi tecrübeleri edindik.
Bu kursun düzenlenmesi ve organize edilmesinde katkısı olan Sn. Prof. Dr. Ali İhsan TAŞÇI ve Sn. Doç. Dr. Volkan TUĞCU ‘ya bizi bilgilendirerek sorulan soruları sabırla ve içtenlikle cevaplayan Da Vinci sorumlu personeline, olumlu yaklaşımlarından dolayı kendim ve tüm kurs katılımcıları adına çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim .

Saygılarımla,

Dr. Güven Tidim
Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi – İSTANBUL

FOTOĞRAFLAR