1E1 YERİNDE CANLI LAPAROSKOPİ KURSU – İstanbul

23-24 Ocak 2014 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe E.A.H.

Toplantımız başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Endoüroloji Derneği

GÖRÜŞLER

Medeniyet Üniversitesi’nin sıcak atmosferinde son derece zevkli iki gün boyunca aldığım kurs cerrahi tecrübeme büyük oranda katkı sağlamıştır. alanında uzman kişilerle vakalara birebir girmek ise en büyük şanstı. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Dr. Aykut Buğra Şentürk
Hitit Üniversitesi S.B. Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi – ÇORUM


Saygıdeğer Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Derneğin yönetim politikaları içerisinde uzun zamandır sürdürülen 1e1 yerinde canlı kurslar faaliyetinden dolayı sizlere teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Gelişen teknolojinin tıp alanında hızla yer bulduğu ve kullanıma girdiği zamanımızda özellikle üroloji alanında bu baş döndüren ilerlemeler herkes tarafından şaşkınlıkla izlenmektedir. Son 15-20 sene öncesine kadar ürolojik ameliyatların yüzde 90 ı açık yapılırken şimdi nerdeyse yüzde 90 ı endoskopik yapılmaktadır. Özellikle ihtisas zamanında endoskopik girişim eğitimi alamayan üroloji uzmanı arkadaşların bu teknolojiyi yakalayabilmeleri ve günlük pratiklerine katabilmeleri açısından bu kurslar çok faydalı olmaktadır.

Derneğin 23-24 Ocak 2014 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniğinde düzenleyen 1e1 yerinde Canlı Laparoskopi Kursuna katıldım. Kurs beklentilerimin de ötesinde faydalı oldu. Kurs süresinde klinik tecrübelerini bizimle paylaşan Sayın Prof. Dr. Turhan Çaşkurlu ve ekibine sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Özellikle ameliyat öncesi teorik bilgi ve ameliyat süresinde verilen pratik bilgi ve tecrübeler çok faydalıydı. Bu kurs sonrası kendi kliniğimizde laparoskopik girişimlere daha bir özgüvenle başladık. Bir kez daha kursun planlamasından sonuna kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Dr. Erhan Erdoğan
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi – İSTANBUL


Çok başarılı bir kurs oldu. Direk vakalarla 1 e 1 eğitim modeli başarı ile uygulandı. Prof. Dr. Turhan Çaşkurlu hocamız başta olmak üzere tüm Göztepe Hastanesi Üroloji Kliniği ekibine nezaketlerinden ve ilgi alakalarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Dr. Namık Badur
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi – KOCAELİ


Başta Turhan hocam olmak üzere, kurslarda eğitici hocalarımız son derecede misafirperver ve sıcakkanlı davrandılar. Ameliyatlara birebir aktif olarak katılarak pratiğimizi de artırma fırsatı oldu. Kursun bana bilgi ve beceri olarak çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Tüm hocalarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Dr. Mehmet Bayram
Özel Dünya Hastanesi – GAZİANTEP

FOTOĞRAFLAR