1E1 YERİNDE CANLI LAPAROSKOPİ KURSU – Ankara

20 Şubat 2014 Ankara Numune E.A.H.

Toplantımız başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Endoüroloji Derneği

GÖRÜŞLER

20 şubat 2014 tarihinde S.B. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan 1 e1 yerinde canlı laparaskopi kursu benim açımdan son derece eğitici olmuştur. Bu kursta bize yakın ilgi gösteren Doç. Dr. Altuğ Tuncel, Doç. Dr. Yılmaz Aslan ve Dr. Özer Güzel’e teşekkür ederim.

Dr. Sahir Kılıç
Özel Ankara Güven Hastanesi – ANKARA


 

20 Şubat 2014 tarihinde Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen “1 e 1 yerinde canlı laparoskopi kursu”na Giresun’dan katılma imkanı buldum. Öncelikle bu imkanı sağlayan Endoüroloji Derneği’ne ve başta sayın hocalarımız Doç. Dr. Altug Tuncel ve Doç. Dr. Yılmaz Aslan olmak üzere bizleri mükemmel bir şekilde ağırlayan Numune E.A.H Üroloji Kliniği’ndeki tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Özenle seçilmiş böbrek kist eksizyonu, sürrenalektomi ve nefrektomi vakaları kursun amacına ulaşmasını sağladı. Her vakada değerli hocalarımız tüm teknik detayları paylaşarak, biz kursiyerlere ameliyatların her aşamasını bizzat uygulatarak pratik yapma olanağı sunmuştur. Ayrıca ameliyat sırasında ve sonrasındaki cesaret veren yaklaşımlarının, kendi kliniklerimizde laparoskopik cerrahilerin uygulanması için hepimizi yüreklendirdiğini düşünüyorum. Bu kurs, laparoskopiye dair bilgilerimizi tazeleme, eksiklerimizi farketme olanağı sundu. Böylelikle bu tarz kursların önemini daha iyi anlamış bulunuyorum. Yeni kurslarda buluşmak dileğiyle.

Dr. Ural Oğuz
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi – GİRESUN


 

Öncelikle bize bu imkanı sağlayan Endoüroloji derneğine çok teşekkür ederim.
Ankara Numune EAH’si üroloji kliniğinde o gün bizimle sadece kursla ilgili değil her türlü bire bir ilgilenen meslektaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım. Güzel işler yapan bu ekibin kurs süresince bize sabırla bu işi öğretmeye çalışmaları her türlü takdire şayan idi. Ekipteki herkese ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım. Önerim, kursun süresinin 2 güne çıkartılması.

Saygılarımla,

Dr. Veysel Yüzgeç
Elazığ Medicalpark Hastanesi – ELAZIĞ

FOTOĞRAFLAR