1E1 YERİNDE CANLI LAPAROSKOPİ KURSU – Ankara

13-14 Mart 2014 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

Toplantımız başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Endoüroloji Derneği

GÖRÜŞLER

Gazi Üniversitesi Üroloji ABD’nın konukseverliği ve alanında uzman kişilerden oluşmuş ekiple son derce verimli bir kurs geçirdim. Hocalarımızla birebir sohbet etme imkanımız oldu. Sosyal program ayrı bir güzeldi. Özellikle Lütfi hocanın kendine özgü tekniği yurtdışı platformda paylaşması son derce gurur vericiydi. Eminim ki bundan sonraki yaşantımda iki günlük az bir süre olmasına rağmen öğrendiğim birçok şeyi uygulama şansım olacaktır. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Dr. Aykut Buğra Şentürk
Hitit Üniversitesi S.B. Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi – ÇORUM


 

Öncelikle Derneğinizin düzenlemiş olduğu bu program için çok teşekkür ederim. Laparoskopinın teorik ve pratiğinin bir arada olması çok yararlı oldu. Ben en çok ameliyat esnasında dikkat etmem gereken noktalar konusunda çok değerli bilgiler aldım. Hocalarıma ve sizlere çok teşekkür ederim.

Dr. Devrim Kayan
Memorial Diyarbakır Hastanesi – DİYARBAKIR


 

Katılmış olduğum laparoskopi kursu özellikle Lütfi hocamızın tanımlamış olduğu tekniği görmek açısından kendi adıma çok faydalı buldum. Eğer katkısı olacaksa şunu da söylemek isterim ki kursiyerlerin de ameliyata katılmaları daha yararlı olurdu, veya hayvan training leri olsaydı pratiklik açısından daha faydalı olabileceğini düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.

Dr. Selçuk Altın
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi – DİYARBAKIR


 

Az sayıda katılımcı olması ve eğitimin ameliyat salonunda devam etmesi çok yararlı oldu. Training box uygulamalarının da yaygınlaşması faydalı olacaktır. Çok teşekkürler.

Dr. Fuat Ernis Su
Başakşehir Devlet Hastanesi – İSTANBUL


 

1e1 Yerinde Canlı Laparoskopi Kursu’na katılmak ve değerli hocalarımız Dr. Ali Ünsal ve Dr. Lütfi Tunç’un deneyimlerini paylaşmak, ameliyatlarını izlemek son derece keyifli ve eğitici idi. Kurs organizasyonu sürenin kısalığına rağmen iyiydi. Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji departmanına ve sponsorlarına teşekkür ederim.

Dr. Levent Verim
Haydarpaşa Numune Eğitim-Araştırma Hastanesi – İSTANBUL


 

Geçen hafta katılmış olduğum laparoskopi kursu hakikaten iyi organize edilmiş ve öğretici vasıfları dolu dolu bir oluşumdu. Düzenleyenlerden bize gösterdikleri slaytlar ve videoların kopyasını istedim ve gönderecekler. Sanırım bunu rutine oturtmak gerekecek. Ellerinize sağlık. Fakat başka bir isteğim olacak. Bu kurslar her ne kadar faydalı olsa da cerrahinin bir yerinde cerrahin hastayla ve enstrümanla birebir temas etmesi icap ediyor. Bu nedenle daha önce düzenlediğiniz domuz ve insan üzerindeki katılımlı kurslarınızı arar durumdayım ancak takviminizdeki kurslarda böyle bir nitelik olup olmadığını anlamadım. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Saygılarımla,

Dr. Oğuzhan Gündüz
Üsküdar Devlet Hastanesi – İSTANBUL